Scroll to top

DataWex Cloud

Čo to je?

Taký spôsob využívania aplikácií Vema, ktorý vám umožní kedykoľvek a kdekoľvek pristúpiť k vašim údajom prostredníctvom internetu. Poskytujeme výpočtový výkon, úložný priestor pre vaše dáta a vysokorýchlostné internetové pripojenie. Pritom vy sa nestaráte o nič iné, len o svoju prácu. Zabezpečenie prevádzky, aktualizavanie verzií a zálohovanie dát  – to všetko je naša starosť. Ideálne riešenie pre viacužívateľské prostredia.

Princíp

Na našom serveri pripojenom na internet sú nainštalované aplikácie Vema, ktoré bežia v režime aplikačného serveru. Každý zákazník má definovaný svoj svet, v ktorom má uložené všetky údaje a svoju licenciu. Do sveta zákazníka majú prístup len osoby ním poverené.
Na počítači užívateľa je nainštalovaný len V4 Klient, ktorý zabezpečí komunikáciu s aplikáciou na serveri.

Výhody

Služba DataWex Cloud vám uľahčí a zjednoduší prácu s Vemou. V konečnom dôsledku zvyšuje vašu efektívnosť. Okrem iného prináša tieto výhody:

Vždy aktuálne verzie

O inštaláciu najnovších verzií sa staráme my. Do 48 hodín od distribúcie sú na serveri nainštalované najnovšie verzie. Prevod dát vykonáme za vás.

Nepotrebujete IT odborníka

Pri prevádzke oproti vzdialenému serveru na vašom počítači je nainštalovaný len Vema Klient, ktorý sa bez problémov automaticky aktaulizuje. Nepotrebujete preto pomoc IT odborníka, ktorý nie vždy je plne oboznámený so systémovými a aplikačnými funkciami produktov Vema.

Neinvestujete do hardveru

Ak uvažujete o prechod na viacužívateľskú verziu používaných aplikácií Vema, prichádza aj otázka serveru, na ktorom to budete prevádzkovať. Nákup serveru, licencií a jeho prevádzka stojí nemalé peniaze.

Práca aj z domu

Mnohí užívatelia požadujú možnosť pristúpiť k svojím údajom a pracovať aj z iného miesta ako na pracoisku. Využitím našej služby sa nejedná o špeciálnu požiadavku, ale o základnú vlastnosť, ktorá je prístupná každému užívateľovi.

Ochrana dát

Je zabezpečený taký stupeň fyzickej ochrany počítača, aký bežný užívateľ nie je schopný dosiahnúť. Počítač, na ktorom beží V4Server Vema, je umiestnený v zabezpečenom dátovom centre. Budova je zabezpečená technicky aj personálne. Do serverovej miestnosti má prístup len niekoľko vyvolaných osôb za účelom údržby. Datacentrum má samostatný náhradný zdroj napájania, nemôže tak dôjsť k stráte dát v dôsledku výpadku napájenia. Dostupnosť služby je nad 99%.

Pravidelné zálohovanie

Na serveri beží denný a mesačný zálohovací cyklus. Nemusíte sa starať o vytváranie a ukladanie archívov.  My vyriešime všetko za vás automaticky. Vytvorené archívy sa prekopírujú na iný vzdialený server, kde každý získa prístup k týmto súborom pomocou internetového prehliadača.

Ochrana osobných údajov

Služba je postavená tak, že plne vyhovuje požiadavkám zákona o ochrane osobných údajov. Súvisiace ustanovenia sú súčasťou zmluvy o využívaní služby.

Jednoduchá podpora

V prípade, že potrebujete vyriešiť problém s aplikáciou, s vaším súhlasom môžeme okamžite pristúpiť k údajom a vykonať potrebný zásah.

Portálové aplikácie

Ak plánujete využívať niektoré z rychle sa rozširujúcich portálových aplikácií Vema, nemusíte u seba vykonať zložitú konfiguráciu webového serveru. V našej službe DataWex Cloud je pripravený plne funkčný portál bez ďfalších príplatkov, ktorý je každému okamžite k dispozícii.

Zákaznícky servis

Prevádzkujeme online zákaznícky servis, kde môžete zadávať svoje požiadavky, sledovať ich stav a komunikovať s riešiteľom dokumentovaným spôsobom. Súčasťou zákazníckeho servisu je aj Báza znalostí, v ktorej postupne publikujeme užitočné informácie a novinky aplikácií. Nájdete tu aj riešenie niektorých často sa opakujúcich problémov, ako aj tipy a triky na efektívnejšie využívanie Vemy.

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.