Scroll to top

KTO SME

Volám sa Gejza Horváth, som zakladateľom a konateľom spoločnosti DataWex s.r.o. 1-ho októbra 1991 som nastúpil ako programátor na oddelenie výpočtovej techniky v Nemocnici s poliklinikou ako programátor. Dostal som za úlohu rozbehnúť spracovanie miezd od januára 1992 na aplikácii Vema PAM pre 1800 zamestnancov.

NAŠE ZAČIATKY

Mal som na starosti 8 mzdárok, ktoré z tej zmeny boli zhrozené. Nečudujem sa, niektoré dovtedy ešte ani nevideli počítač z blízka. Ja som zas nemal ani tušenie o tom, čo je mzdové účtovníctvo. Počas nasledujúcich mesiacov som sa zoznámil s možnosťami a schopnosťami programu. Zapáčilo sa mi to natoľko, že som v roku 1994 úspešne zložil atesty konzultačného a obchodného partnera Vemy. Následne som vymenil bezpečný status zamestnanca za neznámy život podnikateľa.

V roku 2020 do firmy nastúpila moja kolegyňa a pravá ruka Alžbeta Csóková. Jej pracovný elán priniesol raketový rozvoj dlho plánovanej vzdelávacej platformy Vema Akadémia. Formou webinárov, videí, ale aj knižných publikácií odhaľujeme tajomstvá aplikácií Vema všetkým užívateľom.

NEBOLO TO JEDNODUCHÉ

Nasledovali dlhé roky učenia sa a odborného rastu, úspechov ale aj neúspechov. Chcel som vedieť všetko o Veme čo je dostupné v dokumentácii, ale aj to, čo tam nie je. Cesta k tomu viedla cez vybudovanie osobného vzťahu s vývojármi, analytikmi a konzultantmi priamo v sídle spoločnosti Vema v Brne.

Byť v osobnom kontakte s ľuďmi, ktorí vytvárajú produkt, je najlepší spôsob získania informácií. Postupne som získal nových zákazníkov a zvládol som aj výzvy na vybudovanie informačného systému vo veľkých organizáciách.

PREČO MY

V roku 2012 som založil spoločnosť DataWex a spustil som cloudovú službu, ktorá významne zmenila život mojich zákazníkov. Vďaka tejto službe naši zákazníci môžu pracovať z domu alebo z kancelárie podľa potreby.

Naša Zákaznícka podpora ročne vyrieši viac ako 1000 požiadaviek, pričom 85% z nich je vyriešených do 24 hodín.